فرم جستجو

Slide background Slide thumbnail
Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background
خاری بر چشمان صهیونیستها

بازی «آزادی فلسطین»

يک گروه از سازندگان آماتور بازي‌هاي رايانه‌اي در نوار غزه، اخيرا يک بازي رايانه‌اي آنلاين توليد کرده‌اند که در آن، بازيکنان براي آزادسازي مجازي فلسطين تلاش مي‌کنندو تجهيزات مقاومت را عليه رژيم اشغالگر قدس ارتقا مي‌دهند.

يک گروه از سازندگان آماتور بازي‌هاي رايانه‌اي در نوار غزه، اخيرا يک بازي رايانه‌اي آنلاين توليد کرده‌اند که در آن، بازيکنان براي آزادسازي مجازي فلسطين تلاش مي‌کنندو تجهيزات مقاومت را عليه رژيم اشغالگر قدس ارتقا مي‌دهند.

در اين بازي که «آزادسازي فلسطين» ناميده شده است،  بازيکنان مي‌توانند به تبادل اسرا بپردازند، تسليحات بخرند و حملاتي را عليه رژيم صهيونيستي ترتيب دهند.

براساس نظر سازندگان بازي، آنها قصد دارند آشنايي با سلاح‌ها را افزايش دهند و يک حس قوي مقاومت مسلحانه را در ميان کودکان فلسطيني بسط دهند.

«کرم حسين» (سازنده بازي) در مصاحبه با شبکه «اسکاي نيوز عربي» بيان داشته که "ايده ما اين است که روحيه مقاومت را در ميان پسران و دختران فلسطيني گسترش دهيم".

و همچنين «کرم حسين» در مصاحبه با شبکه القد العربي در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۴، گفته است  که "اين بازي نشان مي‌دهد که جوانان فلسطيني يا در واقع همه فلسطينياني که  بر روي حقوق از دست رفته خود مذاکره مي‌کنند، نمي‌توانند به نتيجه مثبتي برسند. زبان سلاح، موثر ترين چيز در مقابل اسرائيلي‌ها است".

اين بازي توانسته است موجبات عصبانيت صهيونيست‌ها را فراهم آورد. صهيونيست‌ها در سايت‌هاي خبري مختلف، نسبت به اين بازي لب به اعتراض و شکايت گشوده‌اند.وب‌سايت «هاآرتز۱» تيتري با اين مضمون درباره اين بازي انتخاب کرده است که "اين بازي جديد، بازيکنان را در تقابل با اسرائيل، به استفاده از زور به جاي ديپلماسي دعوت مي‌کند". سايت «اخبار ملي اسرائيل۲» نيز تيتري مشابه را با اين مضمون برگزيده که "بازي رايانه‌اي آزادي فلسطين، کودکان فلسطيني را به استفاده از خشونت براي نابودي اسرائيل تشويق مي‌کند". سايت «نيروهاي دفاعي اسرائيل۳» نيز تيتر خود را اينگونه انتخاب کرده است که "بازي رايانه‌اي جديد فلسطينيان، از خشونت طرفداري مي‌کند". و در انتها، سايت «جرزالم پست۴» نيز تيتر خود را به جمله کرم حسين که گفته بود بهترين زبان در برابر اسرائيلي‌ها، زبان سلاح است، اختصاي داده است.

  ۱. Haaretz

  ۲. Israel National News

  ۳. Israel Defence Forces

  ۴. Jerusalem Post

به این مطلب امتیاز دهید: 
۰
بدون رای
شناسه: ۱۱۵ | به روز رسانی: ۲۹-۰۱-۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۸:۴۲ نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

۱۲ + ۷ =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.