فرم جستجو

Slide background Slide thumbnail
Slide backgroundSlide thumbnail
Slide background

دانلود نسخه پنجم و ششم مجله بازی‌بان

شماره پنجم و ششم مجله تخصصی بازی بان با موضوع واقعیت مجازی و واقعیت افزوده منتشر شد. در این نسخه که دو شماره را در یک شماره ترکیب کرده، از کنترل والدینی، نقد، آینده بازیهای دیجیتالی و اثرات مثبت و منفی VR مقالاتی نوشته شده است.

پژوهشگران مشغول کارند

لطفابا احتیاط استفاده کنید!

جایگزینی واقعیت مجازی به جای واقعیت حقیقی شاید اکنون به عنوان یک فیلمنامه در آثاری چون ready player one به چشم بیاید اما هنوز نمیدانیم که پیشرانان تکنولوژی میخواهند ما را به کدامین سو ببرند؟ بنابراین عاقلانه ً ترین کار، حرکت با چشمانی کاملاباز و چراغی در دست است، حتی ا گر نقشهراهنمایی هم فعلا نداشته باشیم!
برخی از والدین بر این باورند که این همه استقبال از تکنولوژی میخواهد چه بلایی بر سر رسم و رسومات و سبک زندگی سنتی و با صفای ما بیاورد؟! در پاسخ باید گفت که قرار نیست تکنولوژیهای جدید جایگزین همه زمانه و همه مکانه در همه چیز زندگی برای ما شوند. ما باید بدانیم از هر وسیلهای به اندازه مناسب و در جای مناسب استفاه نماییم و در مورد فناوریهای جدیدی که هنوز نمیدانیم چه تاثیراتی روی جسم و روح و روان ما میآورند، شرط عقل این است که کاملا محتاط باشیم. این هشدار جدی است که ا گر به سراغ شناخت موضوع نرویم در آیندهای نه چندان دور با نسلی مواجه خواهیم بود که به معنای واقعی کلمه در دنیای متفاوتی از ما زندگی میکنند. هرچند تجربه بازی با واقعیت مجازی با هدستهای رایانهای و کنسولی، گران قیمت و در شهربازیها و مرا کز خرید هم تفننی و هر از گاهی است، اما در عوض تجربه بازی با هدستهای موبایل و همچنین بازیها و دفترچههای نقاشی واقعیت افزوده در دسترستر و ارزانتر هستند تا حدی که شما در متروی تهران هم میتوانید دفترچههای نقاشی چهاربعدی یا همان واقعیت افزوده را با قیمتی چند هزار تومانی تهیه کنید. البته فناوری جدید واقعیتهای مجازی و افزوده کاربردهای مفیدی هم دارد و محصولاتی مانند شبیه سازی وقایع کربلا و برنامه آموزشی و پزشکی نیز با بهره از این فناوری ساخته شده است اما به هر حال به قول برخی از پژوهشگران مانند بیلنسون، برکلی و … این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتری دارد و ما باید در برخورد با آن محتاط باشیم.
سردبیر

دانلود مجله شماره پنجم و ششم / سبک

 

به این مطلب امتیاز دهید: 
۹
میانگین آراء: ۹ (۱ رای)
شناسه: ۳۰۰ | به روز رسانی: ۱۴-۰۹-۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱:۱۹ نسخه چاپی ارسال به

افزودن دیدگاه جدید

۱ + ۱ =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.